HORMOONVÕIMELMINE

KUNDALINI JOOGA MEESTELE

SHINDO VENITUSHARJUTUSED

JOOGAVÕIMLEMINE

TANTSU JOOGA

KOOLILASTE JOOGA, JOOGA VANEMATELE KOOS LASTEGA

VILJANDI JOOGAKESKUS

PIKK tn 2C

Oled oodatud!

 

Joogateraapia õpitubade seeria 2018 / 2019

töötuba
Kuupäev: Pühapäev, 27 Jaanuar 11:00 - 13:30

Asukoht: Viljandi Joogakeskus  |  Linn: Viljandi, Eesti

REGISTREERU SIIN:
https://goo.gl/forms/8XUISlITMH8ox6CA2

Joogateraapia on asanate (füüsiliste harjutuste), kriyade (keha puhastustehnikate), pranayama (hingamisharjutuste) ja meditatsiooni kasutamine keha tervendamiseks ja tasakaalu leidmiseks loomulikul teel. Õpitubades jagatakse praktilisi oskuseid, kuidas enda füüsilist ja vaimset tervist joogatehnikate ja -teadmistega toetada. Teemad: enamlevinud terviseprobleemide ennetamine ja leevendamine, sh hingamisteede-, südame-veresoonkonnahaigused, luude-liigeste vaevused, stress, ärevus, depressioon, unetus jt . Õpime oma keha ja meelt märkama ning hoidma.

Joogateraapia neli printsiipi:
Ahar – toitumine
Vihar – isiklikud rutiinid, puhkuse ja töö tasakaal
Achar – suhestumine välismaailmaga, minu käitumine
Vichar – minu sisemaailm, mõtlemine, sihid ja soovid

Elu pakub tõelist rahuldust siis, kui nelja nimetatud valdkonna vahel on tasakaal.

Kellele:
alustajatele, praktiseerijatele, õpetajatele

Toimumise ajad:
2018
Pühapäev, 7.10, 11:00 - 13:30
Pühapäev, 4.11, 11:00 - 13:30
Pühapäev, 9.12, 11:00 - 13:30
2019
Pühapäev, 27.01, 11:00-13:30

1 õpituba 25 €
4 õpituba 80 €
Tasumine sularahas kohapeal.

Joogaterapeut Manu
Tegeleb Ashtanga jooga filosoofia, ashtanga vinyasa jooga meetodi (Patthabi Jois’ilt) ja joogateraapiaga (Sri T. Krishnamacharya’lt ning Sri Yogendraji’lt). Neid meetodeid, õpetusi on ta õppinud ja kogenud peamiselt Indias oma õpetaja Lino Miele juures ja maailma vanimas joogainstituudis The Yoga Institute (Mumbai) (joogateraapia ja -filosoofia kursusel) – see kõik kokku on üks võimalik elule lähenemise viise. Jooga pakub mitmeid lahendusi ja võimalusi oma keha ja meelega sõbrunemiseks. Ashtanga vinyasa joogale peaks ideaalis lähenema teraapiliselt, kuid olenedes elu situatsioonist, ei pruugi see meetod kõigile parimaks teraapiaks olla. Lihtsustatud joogateraapia tehnikad on kättesaadavad kõigile ja sobivad eelkõige neile, kellel on mõni vigastus või terviseprobleem. Ashtanga jooga filosoofia (ashtanga vinyasa ja joogateraapia alus) võib olla abistav meedium oma elu hetkeseisundi mõistmiseks.

Lisainfo:
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
55564148
www.manu.yoga

Asukoht:
Viljandi Joogakeskus, Pikk 2c, Viljandi


I ÕPITUBA: Yogi isiklik hügieen
Pühapäev, 7. oktoober 2018 kell 11.00-13.30
Yogi päev algab oma keha puhastamisega, et valmistuda ette asana harjutuseks ja meditatsiooniks. Keha on justkui tööriist, millega navigeerime oma keskkonnas. „Tööriista puhastamine“ teeb meid tundlikumaks ja vastuvõtlikumaks, tänu millele tajume elu selgemalt. Kõige olulisem on, et erinevate joogatehnikate, nimelt kriyade, kasutamine hoiab meie keha töökorras pikkadeks aastateks. Kuidas vältida sügisest nohu? Mida teha ebaregulaarse seedimise korral? Kas peaks muretsema oma söömisharjumuste pärast? Kas regulaarne paastumine ja sooltepuhastus on vajalik? Esimese õpitoa märksõnadeks on hingamisteede haigused, hooajalised külmetushaigused, seedeprobleemid, ala- ja ülekaalulisus, suuhügieen jpm. Õpitoa lõpuks on sul olemas isiklik rutiin, mida igapäevaselt järgida.

II ÕPITUBA: Asana kui teraapia
Pühapäev, 4. november 2018 kell 11.00-13.30
Kuigi meie kehad on loodud liikumiseks, möödub meie päeva esimene osa tihtilugu arvuti taga ja teine diivanil istudes. Kehade loomulik kulumine, vananemine ja haigestumine on möödapääsmatu, seda enam ei pea me sellele entusiastlikult kaasa aitama. Siinkohal tuleb appi jooga! Igal asanal ehk füüsilisel joogaharjutusel on kindel tervendav mõju erinevatele kehaosadele ja organitele. Kas vererõhku on võimalik alandada joogaga? Kuidas hoida end trenni tehes ja töötades? Kuidas teha asanaid teraapiliselt? Keskendume lihaste, luude ja liigeste enamlevinud probleemidele, südame- ja veresoonkonna haigustele ja nende leevendamisele. Õpitoa lõpuks tead, kuidas hoida oma selga, põlvi ja muid õrnemaid kohti joogaharjutuse ajal, kuidas määrata endale sobiv koormus, mida tähele panna südame tervise juures jpm.

III ÕPITUBA: Hingamine kui meedium
Pühapäev, 9. detsember 2018 kell 11.00-13.30
Pranayama – „eluenergia ohjamine“ on võimas praktika, mis on tänapäeval füüsilise asana harjutuse taha varju jäänud. Hingamisharjutused õpetavad meid oma sisetunnet märkama, avades tee emotsioonidesse ja meelde. See on hüppelauaks materiaalsusest energiatesse. Hingamine on värav närvisüsteemi võimekusse, mis puudutab meie olemuse igat aspekti. Kas sinu hingamine on sügav või pinnapealne? Kus asub prana ehk eluenergia? Kas hingamisharjutused omavad tervendavat mõju? Kas ja mil määral tekitavad emotsioonid haigusi? Õpime, millised pranayama ehk hingamise tehnikad muudavad energilisemaks või rahulikumaks ning keskendume erinevatele mentaalsetele probleemidele nagu ärevus, stress ja depressioon.

IV ÕPITUBA: Meditatsioon ja meelemustrid
Pühapäev, 27. jaanuar 2019 kell 11.00-13.30
Õpitubade seeria kulmineerub yogide ihaldatuima seisundiga, mida iseloomustavad rahulolu, teadlikkus ja täielik aktsepteerimine. Elul on oma muster ja inimestena käime sissetallatud radadel suurima heameelega, kuid kas tuttava tee valimine on parim lahendus? Õpime erinevaid keskendumise ja meele rahustamise tehnikaid. Mida teha, kui pea on mõtetest ülekoormatud? Mis põhjustab valu ja kurbust? Kuidas kuulda ja mõista oma sisehäält? Kuidas ebavajalikust lahti lasta ja millises seisundis saab oma meelemustreid muuta? Keskendume unetusele, sõltuvusele, mäluprobleemidele ja vaimsetele häiretele.

REGISTREERU SIIN:
https://goo.gl/forms/8XUISlITMH8ox6CA2

 

Telefon
55564148
E-post
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Koduleht
Aadress
Pikk 2c, Viljandi
71003 Viljandi maakond, Eesti

 

Kaart


 

Kõik kuupäevad


  • Pühapäev, 27 Jaanuar 11:00 - 13:30

Viljandi Joogakeskuse kalender

E T K N R L P
1
2
8
15
16
22
23
29
30
Liitu Viljandi Joogakeskuse uudiskirjaga

captcha 
© 2017-2018 viljandijoogakeskus.ee